sobota 6. srpna 2016

Zelená záplava

Přesně tohle prohlásil nejstarší synek, když jsem vybalila tuto látku.


Na vysvětlenou - Zelená záplava (s velkým Z) je označení ministrantské tlupy z naší farnosti a jejich trička i šály mají přibližně stejný odstín zelené.... proto ta okamžitá asociace :o).Jedná se o funkční tričkovinu od Unuodesign.
Na žádost synků a kvůli momentálnímu nadbytku triček v šatníku, jsem ji použila  na kraťasy.


Nejlepší recenzí pro tento materiál je fakt, že kraťasy musím odebírat k praní příkazem, jinak je mají na sobě skoro pořád. Materiál je velmi příjemný, velice pružný, vzdušný, prodyšný, opravdu hodně rychle schne.


Jako jediné mínus uvádí náš prvorozený fakt, že na zeleném odstínu je vidět každá kapička jako tmavší skvrna. Takže i když je tričkovina rychle suchá, při propocení zůstane vlhkost na úpletu nějakou dobu vidět. Rozhodně to ale neubírá kraťasům na oblíbenosti, takže je to evidentně zanedbatelný detail, navíc se pravděpodobně nebude týkat všech barevných variant.
Já zase jako plus vidím fakt, že skvrny od bahna, trávy, zmrzliny.... jdou velmi snadno vyprat, řekla bych, že lépe než z bavlny.


Takže, pokud hledáte materiál na pohodlné letní oblečení, máte rádi úplet příjemný na omak a upřednostňujete jednoduchou údržbu, mohu tuhle tričkovinu jedině doporučit.
A mají je i ve verzi s potiskem!

Krásné, aktivní, letní dny vám všem.
Jana ♥