neděle 21. června 2015

Předprázdninové šití

Letos se oba naši chlapečci loučí se svými vzdělávacími ústavy a nastupují v září do jiných.
A i když se každý rok snažíme vymyslet pro kantory nějaké praktické a zároveň originální dárky, letos to chtělo něco hodnotnějšího, většího, jako na rozloučenou, na památku ....
Plány byly všelijaké, debaty s dětma dlouhé, až padlo rozuzlení při hovoru o tom, že učitelé potřebují nejvíc: hlasivky, pevné nervy a tužky....

Hlasivky a pevné nervy budeme řešit třeba v příštích letech :o), a letos jim tedy obalíme tužky.
Už se dostávám k pointě - kterou jsou šité barevné etue. Dobře vypolstrované a měkké, aby i pastelky a tužky (či cokoli jiného, co budou milé obdarované v taštičkách potřebovat uskladnit a přenést).


A protože se v péči o vzdělání našich dětí střídá opravdu hodně osob, taštiček jsme šili 16. Uf-uf.
 Na děckách už pak nechám výrobu děkovacích kartiček, které do kapsiček vložíme.


Další předprázdninový projekt byly prázdninové deníky. Nebo tedy hlavně fešácké obaly na ně. O prázdninových denících jsem už psala. A tak u nás jedou už vlastně 3. rok. Tedy - nejstarší Maťa jej používá k jiným účelům, ale maloušci si do deníků píšou a malují téměř po každém výletu a na pohlednice z hradů budeme muset asi vymyslet a došít nějakou kapsičku.
Díky tomuto důkladnému otestování jsme se při šití té letošní kolekce drželi osvědčeného vypolstrování i zapínání pomocí gumičky a knoflíku.
Ještě zbývá vybrat, který z obalů si nechám pro sebe, a použiju jej na svoje prázdninové čtení. Je to takový univerzální rozměr, takže díky polstrování sedí na spoustu knížek.
Tak to už skoro můžou prázdniny začít, že jo? :o)

Tak přeju všem hezký poslední týden těšení na ně.
J. ♥

2 komentáře:

Andrea ♥ Hejdučka řekl(a)...

Jo prázdniny... Taky bych je brala :-D Obaly na deníčky či knížky jsou moc pěkné.

Růža řekl(a)...

Obaly na deníčky jsou nádherné, také by se mi takový líbil, ale nevěděla bych, který si vybrat.