středa 27. listopadu 2013

Ekologické balení

Už několikátý rok k nám svatý Mikuláš nosí dárky v plátěných punčochách. Každý rok je  s dětmi vyšupneme 3. prosince na verandu, on si je odnese a 5. prosince dodá naplněné. Pak je zase na rok schováme.

Krom ekologických aspektů mají tyto punčochy oproti plastovým sáčkům i výhodu limitovaného obsahu. Už i babička ví, že co se nevejde do punčochy, Mikuláš nedonese. :o)
Tak se nám daří vyhnout obří zásobě čokoládek až do velikonoc.

Na tuto notu řešíme i další typy balení. Plátěných pytlíků je u nás v domácnosti veliké množství, ale přesto stále mírný nedostatek. Čas od času je potřeba zásoby doplnit.


A několik kousků je nově i u nás v obchůdku.
Tož, jestli potřebujete svatého Mikuláše dovybavit nějakým trvanlivým, celoročně použitelným a navíc i hezky vypadajícím přepravním obalem, neváhejte a zavítejte.

Plátěným obalům třikrát zdar!
j.


9 komentářů:

Gabča řekl(a)...

Jani já mám ty Tvé pytlíčky tááák ráda.Plánovala jsem,že se do nich spolu pustíme teď v Palčicích,ale třeba to napravíme na jaře :-)))
Pa,pa,pa Gabča

Ulla's Quilt World řekl(a)...

So lovely!
Greetings from Finland!
Ulla's Quilt World
Hugs, Ulla

M. Santos řekl(a)...

Unas bolsas preciosas.
Besos

JS řekl(a)...

Odkaz do obchůdku nefunguje :(

Jana Cingr řekl(a)...

Díky za slova chváli a Jitce za upozornění. Už by to mělo fungovat ´.

Gábi, na jaře určitě! Moc se těším. Ani nevíš jak moc.

Anonymní řekl(a)...

Ty pytlíčky jsou nádherné. Moc ráda sem k Vám na blog chodím. Můžu se zeptat na Palčice? Občas na ně někdy narazím, jak to byla super akce. Je to uzavřená společnost nebo je možné se přidat? Petra Vondrová

Monika řekl(a)...

Jani, paráda. Nápad s vystrčením mikulášských pytlíčků za dveře je super. Asi to také zavedeme. Prckové vidí čerty na několika akcích, takže je domů už ani nezveme, a tohle se mi zdá jako skvělý nápad.

Deníčky úžasné....určo vyzkoušíme něco podobného příští rok.

No a myšáci jsou překrásní. A děti umí fakt překvapit. Třeba začne u myšáka a pak se naučí uklízet i sám...:-D

Jana Cingr řekl(a)...

Moni, to je přesné. Si říkám, že díky té spoustě Mikulášů a besídek děti trošku přichází o to kouzlo.
Ti dva starší si to jeden rok přebrali tak, že Ve školce byli jenom "převlečení" ("Mami, ten anděl, to byla teta kuchařka...." :o)) a večer k nám přišel opravdický svatý Mikuláš. On ten světec, co chodí k nám, je fakt přesvědčivý. Žádný kostým z tržnice a vatové fousy..... Má starý kněžský ornát i pravou biskupskou mitru, knihu vázanou v sametu. Anděla dělala jeho dcera - ta vypadá jako anděl i v civilu :o) a taky dcera čerta. Což čert je tak věrohodný, že se ho bojím i já :oD. Tož zůstává za dveřama. Ono dost stačí, když Mikuláš začne číst dobré i špatné skutky dětem (dáváme tahák za dveře i s naditýma punčochama). Ti maloušci pak věří (krom skoropuberťáka Matýska), že je to "ten opravdický Mikuláš", když ví všechno.
:o) No je to kouzelné, a snad jim to ještě nějaký rok vydrží...

Peťko, Palčice jsou maličká dědinka kousek od D1. Je tam taková veliká chalupa, kde pravidleně a teď už tradičně jezdíme 2x za rok na holčičí šicí víkend. Je to v podstatě uzavřená společnost,kamarádky a kamarádky kamarádek. Atmosféra těch víkendů je těžko popsatelná. Jestli máte kamarádky postižené šítím (nebo jiným rukodělným koníčkem, můžu tuhle lokalitu na podobné akce jedině doporučit. Kdybyste chtěla, můžu vám poshánět kontakt na ubytovatale. Taková tvůrčí ženská terapie je neuvěřitelně nabíjející.
A když se mi teď naposled nepodařilo zůčastnit, mrzí mne to neskutečně.

Jediná nevýhoda je, že pravidělně z Palčic jezdím ochraptělá..... No, jsem takový mlčenlivý typ :oD

Monika řekl(a)...

Takové kouzlo ma jen adventní čas.....:-D