sobota 15. září 2012

Dýňový V pondělí ponesou mladší děti do školky dýňové výrobky.

Takže jsme dnes dlabali,

zdobili a vyřezávali,


 a aranžovali.


Toník nechtěl o jakékoli jiné nápaditější alternativě, než o klasickém strašidýlku slyšet.Ani na piráta nezabral. Ani na fousatého piráta.... a to už jsem měla svazeček lýka v pohotovosti.
A Mariánka chtěla naopak něco "strašně krásného".
Tož matka toužící ukojit kreativní záchvaty tentokrát ostrouhala kolečka.
Nakonec tedy musím uznat, že klasika je klasika, a v jednoduchosti je krása.
Teď tu máme hromadu semínek na sušení. Pokud máte někdo tip jak z nich s miminem času a snahy dostat zbytky dužniny sem s ním prosím. Už mám od stálého proplachování na rukách varhánky.

A jestli jste ještě letos dýně nedlabali - mohu vřele doporučit. Vůně pečených dýní (rozuměj - pečených do černa zevnitř svíčkou) patří k četným krásám podzimu.

J.
11 komentářů:

Monika řekl(a)...

Perfektní....nám se letos neurodilo..:-/ Tedy urodily se nám tři, ale tchýňka je zabavila a nadělala z nich kompoty....já urvala jen kousek na každoroční dýňovou polévku. Každý rok nám na zahradě svítil dýňový strašák. Děda s manžou ho vyřezali a prcek se každou chvíli koukal z okna, jestli tam "děděk" ještě je. Byl roztomilý....:-D

vexa řekl(a)...

Každý rok si chci dýni zasadit a zatím se mi to nepodařilo, tak snad ten příští :-) Jste šikulky!

AnďaH řekl(a)...

Nám se urodilo lavně těch okrasných (přelezly čtyřmetrové tuje až na ulici :-)
Máme je v košíku u dveří a DOmišek je při příchodu domů vítá AHOJ KAČENKY :-)))
Ale i ty by šly taky vydlabat a svíčka se do nich určo vejde. Díky za inspiraci

Unknown řekl(a)...

Tento rok dýňová úroda úplne stroskotala, boli asi dve. Krásne ste tvorili, moc podarené výtvory a dýňová váza je čarovná, posielam veľkú pochvalu malej umelkyni. Na fešákovi sa mi páči tričko, supr dupr. Krásny večer. Renata

Jana Cingr řekl(a)...

Ženy, pokud byste některá chtěla poslat semínka dýně Hokaido, tak napište na mail, přihodím je do obálky a pošlu.(jana@kroca.cz)

Anďo, ty okrasné jsme dlabali loni.(jeden z prvních příspěvků na tomto blogu. Jsou hezoučké, akorát slupka je děsně tvrdá. Ale vyřezávání stejně dělám já, a to dlabání už je v pohodě.A moožná vydrží déle, než tyto měkší.

Moc děkuju za nakouknutí a vaše slova. ♥

Amelie řekl(a)...

Těším se, až děláme Jendovi strašidýlko.

Janusa řekl(a)...

Jani, tak my ještě nevyřezávali, ale dýněmi jsme zavalení, muž vloni dal ty shnilé na kompost a letos odtud vzal na různá místa zahrady zeminu, takže se nám samy vysemenily... A moc dobré jsou i pečené s nádivkou a nebo na polévky, tedy ne ty okrasné, ale Hokaido a máslová... mňam ;-)

Jolana řekl(a)...

Parádní!! J.

Lenka řekl(a)...

Ta si Janinko s těma prckama tak krásně vyhraješ...

Diana řekl(a)...

Moc milý blog... :-)

Dýňová semínka řeším tak, že je očistím jen od toho nejhrubšího, aby nezplesnivěla, usuším a tu tenkou průhlednou slupičku dočistím ručně - hrst semínek v dlaních promnu, fouknu a je to :-) Naprosto luxusně pak třeba vypadají řetězy z dýňových semen na vánočním stromečku...

Blogger řekl(a)...

Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

Výměna kdekoli - Váš čas je drahý. Obchodujte na počítači, tabletu a mobilu

Otevřené obchody na eToro - 227,651,647