středa 15. srpna 2012

Mulder a Scullyová

Děcka rády chodí se mnou do knihovny. A o prázdninách ještě raději. V Mahence v Brně mají přes prázdniny pro děti akce "Prázdniny v kufru". Jedno z témat byly detektivky. Za splnění několika úkolů - odhalení pachatele krádeže vzácného obrazu podle otisku prstu, vyluštění šifry, hledání ukradených šperků, nebo vyprávění o detektivce, kterou četli, dostávají děcka malé dárečky. Největší úspěch u nás měly průkazky zvláštních agentů FBI. Kohokoli, kdo se u nás poslední dobou ochomýtne, zastavují bleskurychlým nastrčením průkazu před obličej a větou: "Mohu vám položit pár otázek?"


Je jasné, že večerní čtení Kocourka Modroočka prokládáme taky studiem kriminalistických technik podle knížky Detektivní kancelář Ája a Ben.
A takové snímámí otisků prstů je docela zábava.
Mimochodem těch otisků na skle, zrcadle a kdekoli jinde je u nás pořád jaksi velký nadbytek, tak proč toho jednou i nevyužít.....
Tož - máte doma kakao, štětec,  průhlednou izolepu a nějaká utlapkaná okna?

6 komentářů:

VERONIKA (MIAUK) řekl(a)...

Jéhé, to je fajné:) Taky by se mi doma hodili agenti, neustále se mi něco ztrácí:-)

Lenka řekl(a)...

:o))))))...se bavím!!! :o)))))))))

Unknown řekl(a)...

no tohle je fakt bomba, směju se nahlas :-D škoda, že jsem dnes vyleštila všechna zrcadla... a taky bravo takhle akčním knihovnám!!!

Ajka řekl(a)...

super zábava, to bych si taky vyhrála:-)))

Unknown řekl(a)...

Dokonale "vymakaná" zábava pre decká, nečudujem sa im, že legitky ukazujú. U nás by nabrali otlačkov :))) U Vás je vždy veselo.

Monika řekl(a)...

no, super, myslím, že to půjde, i když se okna na pouť umývala :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))