pátek 13. července 2012

Manažerská fuška

Každá z vás matek, a zvlášť těch vícečetných ví, jak se s přibývajícím časem a dětma vylepšují naše manažerské schopnosti. Popravdě - na vrcholu své kariéry (v minulém bezdětném životě) jsem nepotřebovala diář a efektivní plánování času tolik, jako teď.

A prázdniny jsou v tomto ohledu opravdu mazec. A protože inspirace se "v našem oboru" hodí vždycky - toto je maličký report, toho jak probíhal začátek prázdnin u nás.

Matýsek byl na skautském táboře, takže jsem zaměstnávala mladší děti. Nejdřív jsme zpracovali zásobu mušliček a šnečččích ulit z předchozích let.(Hurá! - další sáček "mamitomněnevyhazuj" je pryč ;o))
Vrtání dírek byla pro Kročata děsná zábava. Je vidět, že nemají negativní zkušenostu se zubařem, a pach vrtaných skořápek jim  nepopulární proceduru nepřipomínal. Navlékání provázků, zabralo skoro celý den (s přestávkama na jídlo, spaní, koupání a zlobení, samože). A je z toho super zvonkohra, pradon - "mušlohra"  k dětskému domečku.
Jako tichomil podotýkám, že její cinkání je decentní a příjemné. Hodnotím tedy - projekt na jedničku.

Díky mojí skleróze jsme podnikli cestu na Matýskův tábor několikrát - super příležitost na houbaření, "horolezení", a stavbu domečků pro skřítky. Navíc les v tom vedru byl vskutku požehnaným místem.
Mariánka se letos konečně naučila skládat pořádné papírové lodičky, a bazének se ukázal jako skvělé místo na jejich závody a taky simulované námořní kolize :oD.
A některé nápady přicházejí spontálně od dětí. Třeba z jejich hry na piráty vzešlo i malování pirátských map a ještě nás čeká výroba pirátské vlajky.
A piráti taky spávají s tatínkem v zahradním domečku. No, v obýváku teď trochu chybí deky a polštáře, ale jejich pirátský pelech je na spaní vážně příjemný.A co váš prázdninový program?
j ♥

6 komentářů:

zuska7 řekl(a)...

Janka, nádherne si to doma manažuješ a krásne si to tiež zdokumentovala ako si to užívate. Zasa kopec inšpirácií čo s deťmi... mušličiek máme doma taktiež habadej, lodičky, mapy.....no paráda. Vaše decká budú mať nádherné spomienky......spanie v záhradnom domčeku musí byť nezabudnuteľné :-)

Michaela řekl(a)...

U vas se to divnyma postavickama jenom hemzi ...draci, dinosove, pirati ....Veselo je uvas.
Jestli muzu neco poradit, zkusi roztavit svicku a lodicky v tom vymachat ...zarucene se nepotopi.
Hezke leto a pevne nervy bez hromady cokolady. Misa

vexa řekl(a)...

Jani super. Mě Viki pobavila tím, že mi sama namalovala mapu k pokladu a cíl na mapě byla lednička s nanuky v mrazáku :-)

Amelie řekl(a)...

to zní nádherně, krásné fotky.

Jana Cingr řekl(a)...

Věruško, to je kreativní holka podle mého gusta:oD, když už, tak aby z toho něco bylo...aspoň ten nanuk :oD

Holky moc děkuju za vaše slova.
A Míšo, díky za tip s voskem. to zkusíme. Ony ty kocábky i když jsou z kartonu, tonou dost rychle...

VERONIKA (MIAUK) řekl(a)...

Piráti jsou supér, johohó:D
A dostala jsem chuť udělat si taky jednu "mušlohru":) To je nápadů!:)