středa 18. července 2012

kuličkodráha

Mám pocit, že vymyslet program pro mladší děti není až takový problém, jako zabavit třeťáka. Tentokrát pomohl opět pan Joel a náhoda - to že nejstarší Matýsek při vynášení tříděného odpadu zapoměl na jednu krabici a už se mu s ní ke kontejnerům nechtělo. Což bylo tentokrát vyjímečně fajn, protože krabice se jevila jako ideální na výrobu kuličkodráhy.


Matýsek se vyřádit při výrobě......
  ...... a ti dva mladší pak při zběsilém pouštění kuliček.


Líbilo se mi, jak jednoduše Maťa vyřešil náklon krabičky. (Ten je nutný - aby se kuličky kutálely při zadní stěně krabice a nevypadávaly ven.) Využil na to původní konstrukci krabice:
(Ten kytičkový rantlík,  je zase Mariánčina záležitost. :o)Veselé kouleni vám všem. ....:o)
j.

5 komentářů:

Marvael řekl(a)...

Zbožňuju tady to dětské tvoření, šikulové, hlavně ta princezna, ta je :-)) Zlatíčka.
U nás to vypadá na další pošmourný den, včera jsme to vyřešili odpoledním výletem do kina, jakýkoliv tip na zábavku pro děti se hodí, díky.

Unknown řekl(a)...

Jani, krasne pohodove fotky. Jojo, kulickodrahy jsou hit a jejich vyroba je vzdycky to nejlepsi. Diky za odkaz na webovky. Hezky den, Katerina

AnďaH řekl(a)...

To je bezva nápad!!!

Unknown řekl(a)...

fakt geniální, sdílím!

Calenndula řekl(a)...

to je opravdu geniální, zítra to musím ukázat dětem a nechám se překvapit. z krabic oni totiž strašně rádi tvoří (a já o to nerada všude zakopávám, ale jejich vášeň chápu; taky vím, po kom to asi mají;)
Jani, po delší době jsem se zase u tebe potěšila, máš krásné fotky a krásné výrobky a bavím se tvým stylem psaní :). díky!