pondělí 13. února 2012

Aby kovářova kobyla bosa nechodila

Koncem ledna donesl Matýsek tohle krásné čtení:


Aby to pěkně oslavili, vyjeli si s tatínkem na pánskou jízdu, jen spolu sami dva. Aby moje pochvala za Maťovu  snahu byla taky trochu "hmatatelnější" dostal na ten výlet mimozemšťaní tričko, o kterém mluvil už od doby, kdy jsem dělala jedno v rámci "Ježíškových zakázek".   Po pár týdnech odpovědí typu "jo, udělám, ale až se na to dostanu", už opravdu nazrál čas na kování kovářovy kobyly.


Nejvíc mne těší, že úplně největší "odměnou" byl pro Matýska samotný výsledek na vysvědčení - jak sám říkal, že "je šťastné, a strašně se mu ulevilo, že "dal" i tu češtinu" :o).


A ještě douška, proč takové zpoždění když vysvědčení bylo už před dvěma týdny - jednak nějak došla šťáva a nedaří se mi znovu nastartovat takže z obvyklého hlemýždího tempa nastoupilo přešlapování na místě. Uvítala bych novou vrtulku do zadnice.... nevíte kde ji koupit? :o)
A pak taky proběhly u nás jarní prázdniny. Letos díky mrazu ve znamení bruslení. A stejně tak díky mrazu jsme zažili pohledy na Telč i z neobvyklých úhlů.
A taky pohledy přes neobvyklé objektivy....


A v neobvyklých polohách.Tak, a od teď jsem začala s těšením na jaro...☼

j.

10 komentářů:

Janusa řekl(a)...

Jani, tričko je parádní a malý šikula! ...u nás jsem napekla za vysvědčení mafinky, ale také měl radost hlavně z toho, že má jedničky ;-)
a vrtulku bych také potřebovala, až najdeš, dej, prosím, vědět ;-)
...a ještě díky za krásné fotky z Telče...na bruslích to tam neznám, musela to být krása...

Deby and Jack řekl(a)...

Tak to je paráda, Jani, jak tričko, tak ty jedňule, tak krásně strávené prázdniny! Já bych u Vás chtěla strávit aspoň jeden den...:-)

vexa řekl(a)...

paráda! tričko, fotky, všechno :-)

Zuzulik řekl(a)...

Jani, to je ale Matýsek šikovnej :o). U nás jsou všechny náhradní vrtule vyprodané, ale možná bude vědět Monča Taemka :o))))))))))
Aplikace jsou úžasnýýý !!!

Lenka řekl(a)...

Bezva mimozemšťani :o)) A na kluka, teda je dobrej, že "dal" tu češtinu!:o))
Prázdniny jste si užili krásně...Mně ještě sice sem tam straší na zdi či polici nějaká ta zimní dekorace, ale už taky pomalu koukám po jasně zelené a zářivě žluté... :o)

Amelie řekl(a)...

tričko je pěkné a bruslící fotky taky.

U Vincenta řekl(a)...

Jani krásný tríčo, už jsem si myslela, že jsi ušila něco SOBĚ! A ono zase ne, což... Matýsek je šikula, u nás už ta škála byla pestřejší - od tří dvojek po dvě trojky... - a šťastné byly všecky, že to daly :o)
Prázdniny máme takové rozvrstvené, každá chodí do jiného okresu do školy či na gympl, tak to budu mít kapku protáhlejší, ale stejně jsou postupně nemocný, tak žádná velká změna - furt vařim a o těch prázdninách budu vařit ještě pro jejich kámoše...
Jinak Telč je krásný ze všech pohledů!

Katka řekl(a)...

Jani, vysvědčení krásný a tričko úžasný!!!! Kam na ty nápady chodíš...? :-)))
A fotky moc pěkné, všechny :-)

by sovička řekl(a)...

Jani to je! To tričko (ty tvoje mimíky prostě žeru!), ale i ta řada jedniček! Holt se u Vás šikulovství řádně dědí:) A ta zamrznutá výkonnost už došla i k nám! Mám pocit, že jednu na 150%, ale stejně nic neudělám a nic nestíhám. To bude tím mrazem, asi si tělo říká o hibernaci :) JARO! JARO, JARO!

Jana Cingr řekl(a)...

Jani, vrtulku pořád ne a ne sehnat. A navíc se přidala nespavost (dneska jsem byla úplně probuzená ve 3!!! ach jo...)
Telč je krásná asi z jakéhokoli pohledu. My obruslili všechny okolní rybníky kromě velkého Pařezáku. Tam se totiž ozývaly v ledu tak dělové rány, že jsme se neodvážili dál než 20 metrů od břehu...:o)

Teri, no nevím:o) u nás zvláště takhle po ránu, kdy se vypravují všichni.... to je můj řev slyšet až ke kapličce :o)

Věruško, děkuju♥

Zuzi, to je pravda, Tak už vím, kdo vykoupil všechnu energii v našem šicím minisvětě :o)) Taemka snad ani nejí a nespí.

Marti, nedělám si iluze, že za pár let (možná už příští rok, nebude škála o dost pestřejší :o))
Ty prázdniny na etapy zase mohou mít i pár výhod - když není doma celá banda naráz...

Kačenko, děkuju♥. No na nápady většinou čekám až přijdou samy :o) a když nejdou, jdu na ně k děckám - tam je nápadů.... jen je musím dost protřídit :o)

Kači, ahoooj! Skvělá myšlenka s tou hybernací. To by možná i vyřešilo můj problém s vrtulí :o) Možná by během pobytu v mrazáku dorostla. a Na jaro bych byla už dokonale fit! :o)
Teď ještě zjistit kde to dělají....