neděle 6. listopadu 2011

Lampičky

Po dušičkách je u nás doma v kurzu více než jindy zapalování svíček.... Vlastně každý den je na programu jiná svíčková aktivita:
čtvrtek - opékání marshmelek nad svíčkou - mňaam!
pátek - lití vosku do vody v mističkách - docela dobrý, až na to mytí vosku z mističek....
sobota - pokus o výrobu vlastní svíčky - trošku silnější kalibr, ale teď alespoň mám v malíčku spoustu způsobů jak odstranit vosk z triček....
neděle - dneska se Kročata vytasila s posledními zapomenutými dýničkami ze zahrady. V rámci zachování tématické týdenní kontinuity  z nich těžko mohlo být cokoli jiného než lucerničky.
Bláhově jsem se domnívala, že tady jiná škoda krom bince v kuchyni nehrozí. Vypálený flíček na desce našeho jídelního stolu říká, že se pletu. No co už, mezi ďůlky od vidliček a čmáranci od pastelek mu to docela sluší...čímž nebudu tvrdit, že jsem nejdřív nevyšilovala a nedělala herdekmatku :o)
PS: po několika hodinovém testu lucerniček to u nás v kuchyni voní po pečených dýních ....tak takhle taky voní podzim :o)
Krásný start do nového týdne vám všem!

15 komentářů:

vexa řekl(a)...

super žabí lucerna! :-)

Ajka řekl(a)...

skvělý lucerny, děti jsou šikulky!!

Zuzulik řekl(a)...

No ty jsou parádníííí, to je z okrasných dýní. Ta žabička vede :o))))

Jana Cingr řekl(a)...

Děkuju, holky, Kročatům vyřídím...:o)
Zuzi, jo, to jsou okrané dýně - bez pilkového nože a paličky na maso dost nedobytné....:o)

danku řekl(a)...

Děti jsou fakt šikulky... a žabka nemá chybu ;)

Nikass řekl(a)...

:-) ty tvoje děti mají nějaký růstový spurty, ne? Na každé další fotce mi připadají být o dost starší. Ale šikulové to jsou, jak vidno, v jakémkoli věku. A tuze pěkné děti umíš. Tohlecto jsme doma dlabat ještě nikdá nezkoušeli. Dnešek byl v duchu výroby papundeklových notenbuků. No, nic podzimního :-)

Jana Cingr řekl(a)...

Hm... Niky, ale jestli jsi třeba neviděla nejdřív fotku Tonyho (2a půl) a teď Matesa - 8 - je mezi nima 5 let rozdíl, ale jinak jsou jak přes kopírák....takže tohle může být i fotka Toníka za 5 let - skoro jako stroj času...
U vás teda jdete víc s dobou :o) Papundeklový notebook navíc nevyrábí uhelný fleky na stole.... příště se inspiruju u vás a taky líp zvážím téma týdne.

Michelle Fox řekl(a)...

ÚŽASNÉ! Také jsme dělali dýně (tedy spíš jednu) a bylo to super...Vaše jsou opravdu moc krásné

zuska7 řekl(a)...

Janka, s tým svetielkovaním je to u nás podobné a s ničením jedálenského stola taktiež :-)

Jana Cingr řekl(a)...

Míšo, Dani, Zuzi děkuju :o) - i za to ujištění, že nejsme rodina exotů...

Barborka řekl(a)...

Ja si snáď pri každom Tvojom blogu hovorím, že u vás by som chcela bývať... aj pri tomto, nádherná atmosféra, jaaaaaj!

Jana Cingr řekl(a)...

Jééé, Baru, tak jsem se tu teď rozhlídla - a po odpoledni, co manžel "dělal mámu" zatímco já šila ti garantuju, že by jsi tu bydlet nechtěla, pokud tedy nejsi smetištní typ :o)) Ale jinak bych tě za spolubydlící brala hned všema dvaceti!

Calenndula řekl(a)...

je to krásný!
a ten stůl mi připomíná naše stoly. samozřejmě milujeme dřevo. naše děti v batolecím věku milovaly vzít lžíci a hrotem rukojeti kolmo bušit do stolu. tudíž ho máme ďublikatej. pak ještě taky malovaly po stole fixkama atd. nyní píšící dítě se po stolech podepisuje. ze začátku to člověk ještě řešil...
propálenej stůl jsme taky měli, dost do hloubky, ale mohla za to dospělá část rodiny. asi já, ale už jsem to radši zapomněla. byl to takovej velkej krásně voňavej vánoční františek na keramickém talířku a na starožitném stole... teď na něm máme takovou hezkou dřevěnou intarzii, ale dlouho tam byla hnusná černá jáma..
jo, a zdravím ze smeťáku... :)

Jana Cingr řekl(a)...

Calendulo:oD krásně jsi mne pobavila... vidím, že některé "zvyky" se drží ve všech rodinách s dětma :o) Ta naše propáleninka je jenom docela malá,zjevně od žhavého konce větvičky, kterou Maťa připaloval jednu svíčku od druhé a je fakt že mezi těma jamkama od rukojetí lžic :o) docela zanikne. No dyť co, je to na bydlení, ne na výstavu, a říkám si že až vyroste z ničitelského věku i ten nejmladší (tedy za 20 let?) stůl přebrousíme a bude zase nádherný.... nebo ho necháme v plen vnoučatům....:o)
smetištím a šťastným dětem ZDAR!

Monika řekl(a)...

Jééé, ty jsou perfektní. Vloni jsme je prckovi také udělali. Pořád stál za oknem a koukal ven na dědka, jak tomu říkal....:-)